1. چشم انداز روشن و واضح و اهداف فصلی و سالانه را در اولویت ذهنتان نگه دارید

اهداف و چشم انداز روشن و واضحتان را بنویسید، آنها را با دیگران در میان بگذارید، و به طور منظم بخوانیدشان چون این کار به شما کمک می کند روی آن ها متمرکز بمانید و برای رفتن به سمت آنها اقدام کنید. می توانید پروژه های مهمی را انتخاب و روی آنها کار کنید و پروژه های دیگری را که فقط سرتان را شلوغ می کنند رد کنید.

به آینده نگاه کن، زیرا باقی عمرت را در آنجا سپری خواهی نمود.

 جورج برنز

2. هر روز روی دو تا سه کار مهم تمرکز کنید

بله، همه ما کارهای بی شماری برای انجام دادن داریم. ولی الان صحبت از کار روی چند مورد خیلی مهم و حیاتی به جای تعداد زیادی مورد مهم است. برای اینکه مطمئن شوید سه کاری که بالاترین اولویت را برایتان دارند انجام می شوند، آنها را زود انجام بدهید. به محض اینکه کار را شروع کردید، به این سه کار خیلی مهم و حیاتی بپردازید.

برای ساختن فردایی که آرزویش را دارم امروز را چگونه می گذراندم؟

 آنتونی رابینز

3. کارها را به بخش های کوچک تقسیم کنید

سعی کنید روی تمام هدف یا پروژه تان تمرکز نکنید. به جای این کار هدف یا پروژه تان را به بخش های کوچک تقسیم کنید و هر بار یکی از آن بخش ها را انجام دهید. یک ضرب المثل قدیمی می گوید بهترین راه برای خوردن یک فیل این است که هر بار یک گاز از آن را بخورید. با تمرکز روی تکه های کوچک یک کار از خیلی بزرگ بودن هدفتان دلسرد و ناامید نمی شوید. همچنین با این روش، رویاپردازی در مورد هدف بزرگ کمتر حواستان را پرت می کند.

یا شما کارهای روزانه را به حرکت در می آورید یا کارهای روزانه شما را وادار به حرکت می کنند.

 جیم ران

4. هر روز را با برنامه ریزی شروع کن و به آن پایبند باش.

هدف ما از پا نهادن به این جهان هستی زندگی کردن است. منظور از زندگی کردن، زندگی است که لایقش هستیم. این شانس در زندگی هر شخص تنها یکبار رخ می دهد. این بازی دکمه برگشت ندارد، دکمه ی شروع دوباره ندارد. دکمه ای ندارد که از ابتدا همه چیز به حالت پیش فرض باز گردد. پس مهمترین چیز در طی نمودن این روند، درست طی نمودن آن است. زندگی خوب، ساختنی است. اما چطور بایست آن را بسازیم؟!

اکثر مردم به جای هدف آرزو دارند. تنها زمانی که برنامه ریزی کنید و تک تک مراحل و نقشه ی راه را تهیه کنید می توانید از خود مطمئن باشید که به هدف تان دست می یابد. می دانم که می خواهید در زندگی کاری بزرگ انجام دهید. اگر می خواهید در جایگاهی باشید که لایقش هستید.، اگر از قدم گذاشتن در جاده ی متوسط ها بیزارید، همه اینها امکان پذیر است اگر خود را باور داشته باشید و واقعاً بخواهید تا به آرزوهای خود جامه عمل بپوشانید.

یک هدف بدون وجود برنامه ریزی صرفا آرزویی بیش نیست.

لری الدر